Overslaan en naar de algemene inhoud gaan

Programma

Programma

 

Voor het volledige blokkenschema klik hier.

Vrijdag 7 december
20.00 uur
Rabozaal/Melkweg

Koop tickets

Opening show: 'Bring on the Night!'

Met Andy Summers en Ben Verdery, Jan Akkerman, Debashish
Bhattacharya, Eef Albers, Tim Lefebvre, Pablo van de Poel, Adrian Belew,
René van Barneveld, Dany Lademacher met de Wild Romance
ritmesectie, Uli Jon Roth met Total Praise Gospelkoor, Jesse van Ruller,
Ensemble Klang / Klas Torstensson, Zoumana Diarra, Robin Berlijn en
veel meer in alle stijlen

Zaterdag 8 december
20.30 uur
Bimhuis

Koop tickets

Andy Summers & Ben Verdery / Adrian Belew solo

The Police-gitarist Andy Summers en klassieke meester Ben Verdery spelen al jaren samen, een prachtige combinatie van elektrische en akoestische gitaargeluiden. Adrian Belew (King Crimson/Bowie/Talking Heads) maakt groovy loops en eigenzinnige ritmes, altijd super muzikaal.

Zaterdag 8 december
20.30 uur
Tropentheater

Koop tickets

Debashish Bhattacharya / 'Hout' - Louis Andriessen

Indiaas grootste slidegitarist, werd genomineerd voor een Grammy. 'Hout' is een spectaculair meesterwerk van Nederland's bekendste componist.

Zondag 9 december
14.00 - 21.00 uur
Melkweg

Koop tickets

Plug 'n Play Day

Een complete dag in meerdere zalen van de Melkweg vol met ±200 elektrische
(bas-) gitaristen, Adrian Belew, Eef Albers + Golden Earring ritmesectie en
Anneke van Giersbergen, de halve finale van de Sena Youg Talent Guitar
Awards, strijkkwintet met elektrische gitaar en veel veel meer
 

Zondag 9 december
18.00 uur/19.00 uur
De Oude Kerk

Gratis toegankelijk

 

Vesperdienst met elektrische gitaar met
aansluitend concert

door elektrische gitaarkwartet Catch met wereldpremière van 'Shadows' van 
Patricio Wang

 

Maandag 10 december
21.00 uur
Melkweg

Koop kaarten
 

Uli Jon Roth / Timo Somers Band

Ex-gitarist van Scorpions en gitaar innovator Uli Jon Roth komt met zijn band! Tweede act is de Timo Somers Band.

Maandag 10 december
20.30 uur
Bimhuis

Koop kaarten

Hollandse Helden

improv sessies met topgitaristen uit diverse stijlen zoals Jan Akkerman,
Anton Goudsmit, Maarten van de Grinten, Mark Haanstra, Corrie van
Binsbergen en Terrie Hessels
 

Dinsdag 11 december
12.30 uur
Conservatorium Amsterdam

Info

Dither Quartet (New York)

Lunchconcert met werk van Eve Beglarian en John Zorn
 

Dinsdag 11 december
20.30 uur
Paradiso

Koop kaarten

Southern Guitar Night: Rich Robinson (The Black
Crowes) support: Navarone

Met als Tweede Act: Dither Quartet uit New York
 

Woensdag 12 december
20.15 uur
Muziekgebouw aan 't IJ

Koop kaarten

Ensemble Klang / Jan Akkerman meets Andy
Summers

Ensemble Klang speelt ‘Electric/Brass’, een wereldpremière van Klas
Torstensson, voor vijf trompetten, vijf trombones en vijf elektrische gitaren
 

Woensdag 12 december
21.00 uur
Bimhuis

Koop kaarten
 

Philip Catherine Group 70th Anniversary Tour

Donderdag 13 december
20.30 uur
Melkweg

Koop kaarten
 

John Mayall

Bluesrock legende!

Donderdag 13 december
21.00 uur
Bethany's Jazz Club @ Bethaniënklooster

Koop kaarten
 

Zandscape / René van Barneveld

met Daniel de Moraes

Vrijdag 14 december
20.30 uur
Muziekgebouw aan 't IJ

Koop kaarten
 

Ben Frost - 'Music for 6 guitars' / Seth Josel plays
Morton Feldman / Raphael Vanoli

 

Vrijdag 14 december
21.00 uur
Bethany's Jazz Club @ Bethaniënklooster

Koop kaarten
 

Peter Tiehuis & Ed Verhoeff / Jesse van Ruller &
Maarten van der Grinten

Twee top jazz duo's
 

Zaterdag 15 December
11.00 - 24.00 uur
Music Matrix/MuzyQ

Koop kaarten

Guitar Matrix String Extravaganza (muziekmarkt, jams, masterclasses en concerten!)

Music Market & Trade, Vintage & New sounds, Giveaways & contests, Workshops & Masterclasses, Concerts & Jams met onder anderen: Gilad Hekselman, Marcel Singor, Joost van den Broek, Pablo van de Poel, Marcel Coenen, Joop Wolters, Timo Somers, Iakov Kreminsky + band
 

Zaterdag 15 December
20.30 uur
Tropentheater

Koop kaarten
 

Odemba OK All Stars ft. Dizzy Mandjeku / Gilad Hekselman Trio

Swingende rumba congolaise door supergroep en hét jazztalent uit de New Yorkse scene!

Zaterdag 15 December
20.00 uur
Podium Mozaiek

Koop kaarten
 

Kasba (Marokko/NL) / Plug In! educatieprojectpresentatie / Reinier Baas solo

Zondag 16 december
15.00 uur
Muziekgebouw aan 't IJ

Koop kaarten
 

Anton Goudsmit solo (7+ kinderconcert)

onderdeel van de serie Open je Oren!

Zondag 16 december
15.00 uur
Tropentheater

Koop kaarten
 

The Zoumark Express / Über Ich

Met Zoumana Diarra en Mark Tuinstra en als talentvolle Tweede Act Über Ich
 

Zondag 16 december
13.00 uur
De Oude Kerk

Presentatie Plug in! Met organist Jacob Lekkerkerker

Jongeren die precies één dag elektrisch gitaar spelen zullen met rasimprovisator Jacob Lekkerkerker samenspelen in De Oude Kerk.
Niet tijdens de dienst (waar overigens ook een elektrische gitaar zal klinken), maar na afloop.
 

Zondag 16 december
20.30 uur
Paradiso

Koop Tickets

The Finals

Met Gilad Hekselman Trio, de winnaars van de Sena Young Talent Guitar Awards, Catawba River Fox, Steve Reich’s ‘Electric Counterpoint’ voor vijftien gitaren en de winnaar van de Longest Guitar Solo
 

 

 

PLUS

   Conservatorium van Amsterdam: masterclasses en concerten overdags gedurende de hele week

Zeven gitaariconen, die in het kader van Amsterdam Electric zijn uitgenodigd, komen in de week van 7 t/m 15 december in de Amsterdam Blue Note clinics geven.

@ Blue Note-zaal

Vrijdag 7 December 2012 11.00 uur
  Debashish Bhattacharya > info
 
Maandag 10 December 2012 11.00 uur
  Sky Academy Masterclass with Uli Jon Roth (Scorpions)> info
 
Maandag 10 December 2012 13.00 uur
  Adrian Belew (King Crimson) > info
 
Dinsdag 11 December 2012 11.00 uur
  Andy Summers (The Police) > info
 
Woensdag 12 December 2012 11.00 uur
  Rich Robinson (The Black Crowes) > info
 
Donderdag 13 December 2012 11.00 uur
  Zoumana Diarra  > info
 
Zaterdag 15 December 2012 11.00 uur
  Gilad Hekselman > info
 
 

 

   Music Matrix/MuzyQ: Festival Hart, Late-night programmering elke dag

8 december Late Night Jam & Drinks
- Bring on the strings
 
9 december [Late Night Jam & Drinks
- The construction of sound
 
10 december Late Night Jam & Drinks
- Featuring Marcel Singor & friends
 
11 december Late Night Jam & Drinks
- Sunday Kid & Navarone
- Classic southern tones
 
12 december Late Night Jam & Drinks
- Featuring Edo Righini & friends
 
13 december Late Night Jam & Drinks
- Night of the Blues & beyond
 
14 december Late Night Jam & Drinks
- Night of the Young Guitars een minifestival van “the young guitars” met opwindende gitaarpop met goede songs, inventieve arrangementen en opwindende gitaarpartijen van een nieuwe generatie die gaat boomen. A Polaroid View, Chris Kok & Civil Union, The Fudge and more
 
15 december Guitar Matrix String Extravaganza
- Market, workshops, masterclass, concerts, jams.
 

 

 

   Filmprogramma in de Melkweg en Tropentheater

Melkweg 14 december 23.00 uur  Jason Becker: Not dead yet  [SEE TRAILER]

   - Toen bij de 19-jarige rock ster Jason Becker ALS werd geconstateerd zeiden dokters dat hij nooit meer muziek zou maken. 22 jaar later, zonder dat hij kan bewegen of spreken, leeft Jason nog steeds en maakt hij muziek met z'n ogen.

 

Tropentheater: 14 december 20.30 uur  Sister Rosetta Tharpe – the Godmother of Rock & Roll  [SEE TRAILER]
   - Sister Rosetta Tharpe was een invloedrijke gitariste en gospelzangeres. Haar muziek beïnvloedde iconen als Elvis Presley, Little Richard en Johnny Cash.

 

Melkweg 15 december 23.00 uur Wie de Gunst aan een gitaar kan geven
  -Harm-Jan Snijder, 2011. Deze prijswinnende film gaat over de manier waarop de Eddy Christiani Awards, de Zeeuwse oeuvreprijs voor elektrische gitaristen, al zes jaar worden georganiseerd.